پرستار آقا

پرستار آقا در منزل
پرستار آقا در منزل

برخی افراد به ویژه افراد مسن مرد به دلایل مختلف از جمله عرف، مذهب و… ترجیح می‌دهند که پرستار آقا مراقبت و نگهداری آنها را در منزل به عهده داشته باشد. مرکز خدمات پرستاری تهران درمان به عنوان یک مجموعه کارآمد وحرفه ای، انتخاب و وظایف پرستار آقا را به طور کامل در این مقاله مورد بررسی قرار داده است.

دریافت مشاوره تلفنی خدمات پزشکی و پرستاری در منزل
تلفن مشاوره مراقبت پرستاری در منزل

در گذشته مردان کمتر برای استخدام در حوزه پرستاری اقدام می‌کردند، اما در طول سال های اخیر حضور پرستاران مرد به عنوان عضوی اثر گذار در تیم پزشکی، درمان و مراقبتی اثبات شده است. امروزه بیش از هر زمان دیگری پرستاران مرد خوب و متخصص وجود دارد. برابری جنسیتی به زنان برای حضور در بسیاری از مشاغل کمک کرده است، اما این موضوع همچنین برای مردان مزایای زیادی داشته و به آنها فرصت حضور پر رنگ تر در مشاغلی مانند پرستاری داده است. پرستار مرد به دلیل توانایی های بالای فیزیکی می‌تواند خدمات با کیفیتی را به ویژه برای بیماران مرد ارائه دهند که این مورد، به ویژه نقش بسیار مهمی در افزایش اعتماد به نفس سالمندان مرد دارد. پرستاران مرد اغلب در محیط های درمانی که  به دقت بالاتر نیاز دارند مانند مراقبت‌های ویژه یا اورژانس استخدام می شوند. البته فرقی نمی‌کند پرستار زن یا مرد، یک پرستار خوب و متعهد باید همواره در حال یادگیری و توسعه مهارت های خویش باشد. او باید از همه فرصت ها برای پیشبرد بهتر مراقبت های درمانی و حمایتی با کیفیت و استاندارد بهره ببرد. پرستار مرد در منزل مانند پرستار زن، علاوه بر ارائه خدمات درمانی، مراقبت‌های بهداشتی از مددجویان به ویژه سالمندان را بر عهده دارد.

در این مطلب سعی شده تا وظایف و مزایای استخدام پرستاران مرد بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

شما می توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان با نام TehranDarman مراجعه کرده و در مورد خدمات ارائه شده توسط نیروهای متخصص مجموعه اطلاعات لازم را کسب نمایید. برای مشاوره حضوری کافیست به آدرس تهران، خیابان بهار شمالی، بالاتر از طالقانی، ساختمان 219 بهار، طبقه 3، واحد 12 مراجعه کنید. فرم مشاوره رایگان در صفحه تماس با ما ، مشاوره آنلاین از طریق چت پشتیبانی؛ و شماره تلفن های زیر نیز میتواند پل ارتباطی شما با مجموعه باشند:

لوگو tehrandarman
یاری برای سلامتی

پرستار مرد در منزل

تنوع وظایف شغلی پرستار آقا مانند پرستار خانم است. آنها می‌توانند در منزل و یا در بیمارستان خدمات پرستاری را ارائه دهند. مراقبتهای بعدی در منزل برای بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند ضروری است. به طور معمول پرستاری بر کمک به بیماران برای برآوردن نیازهای آنها و ارائه حمایت عاطفی، اجتماعی، شناختی و فیزیکی از آنها تمرکز دارد.

وظایف پرستار مرد

 • پرستاران مرد مانند پرستاران زن وظایف بسیاری در مراقبت و نگهداری از بیمار در کادر درمان و مراقبت تخصصی برعهده دارند. پرستاران، سلامت و عملکرد مطلوب بیمار  یا سالمند را در رویارویی با جوامع، افراد، خانواده و… تسهیل میکنند. برخی از موارد وظایف پرستاران در ذیل لیست شده.
 • مراقبت از بیمار
 • ارتباط با پزشک معالج
 • تجویز دارو
 • بررسی علائم حیاتی بیمار

در ادامه به طور مفصل وظایف پرستار آقا در منزل مورد بررسی قرار گرفته است:

 • ارتباط با بیماران

ارتباط مطلوب با بیماران و سالمندان به بهبود نتایج درمانی و بهداشتی کمک خواهد کرد. افراد بی سواد در مقایسه با افراد تحصیلکرده به دلیل بی اطلاعی از دستورالعمل ها، نیاز بیشتری به مشاوره دارند. یکی از وظایف پرستار بهداشت در منزل، برقراری ارتباط با بیمار و رفع شک و تردید اوست، زیرا اگر ارتباط فعال نباشد، روند بهبودی زمان بر است.

پرستار مرد
وظایف پرستار مرد در مراقبت از بیمار و سالمند در منزل

 • مراقبت از ایمنی فرد تحت مراقبت

پرستار آقا یا خانم نقش حیاتی در ایمنی افراد تحت مراقبت  دارند. پس از مراجعه یا  معاینه و تشخیص پزشک، پرستار باید از اقدامات ایمنی و پیشگیرانه را جهت حفظ سلامت مددجویان بکار برد. سالمندان یا افرادی که توانایی حرکتی محدودتری دارند باید در شرایط ایمن تری تحت مراقبت قرار بگیرند تا از سقوط، لیز خوردن، آسیب و سوختگی در امان باشند. قرار دادن ابزارها و وسایل تیز و خطرناک دور از دسترس، نصب نرده های محافظ از جمله مسائلی است که جهت ایمنی افراد تحت مراقبت باید به آنها توجه کرد.

 • ارائه خدمات پرستاری با کیفیت و مطلوب بر اساس نیازهای پزشکی فرد

پرستار مرد باید قبل از هر چیز برای مراقبت از بیماران یا سالمندان به نیازهای پزشکی و درمانی آنها توجه داشته باشد. برای مثال، مراقبت از فردی که سرطان دارد یا مجبور به استفاده از تجهیزات خاص پزشکی برای تنفس و ادامه حیات است با فردی که تنها از یک تب یا بیماری معمولی متفاوت خواهد بود، از همین رو انتخاب بهترین مراقبت پرستاری اهمیت زیادی دارد.

آموزش مراقبت و چگونگی استفاده از داروها

پرستار مرد  باید در مورد چگونگی مراقبت و نحوه استفاده از داروها به بیمار و خانواده او آموزش دهد. یک پرستار خوب باید بتواند بیمار را متقاعد کند که خود نیز مراقبت‌ها را حتی در صورت عدم حضور پرستار دنبال کند تا هرچه سریع‌تر بهبود یابد.

 • ارائه خدمات بهداشتی و شخصی

پرستار سالمند یا بیمار باید علاوه بر ارائه خدمات درمانی وظایف بهداشتی و شخصیتی فرد تحت مراقبت را نیز بر عهده بگیرد. حمام کردن، تعویض پوشک سالمند یا بیمار، شستشوی لباس ها، پخت غذا، خرید، برنامه ریزی برای سرگرمی و به طور کلی نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل از دیگر وظایف پرستار مرد در منزل است.

آموزش مراقبت و مصرف دارو
آموزش مصرف دارو توسط پرستار

پرستار مرد برای سالمند

نقش پرستار آقا را در کمک به حفظ سلامتی افراد مسن نمی توان نادیده گرفت. خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان از حساسیت و آگاهی بیشتری برخوردار است. پرستاران سالمند خدمات بهداشتی ضروری را به سالمندان ارائه می دهند. امروزه پرستاری سالمندان به طور قابل توجهی برای رسیدگی به نیازهای منحصر به فرد این گروه از افراد جامعه تکامل یافته است. مراقبت‌های پرستاری در منزل برای سالمندان را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

 • مراقبت پرستاری بهداشتی

این نوع مراقبت ها برای کمک به بیماران مبتلا به مشکلات مزمن سلامت، آسیب ها یا سایر ناتوانی ها ارائه میشود. طیف گسترده‌ای از خدمات مانند مراقبت از زخم، تجویز دارو و نظارت بر سلامت سالمندان توسط پرستار آقا انجام می‌شود. شناسایی زودهنگام شرایط پیچیده ذهنی، جسمی و روانی نیز از مهمترین وظایف مراقبتی پرستار است. 

 • مراقبت پرستاری غیرپزشکی

پرستار به همراه یک مراقب یا کمک پرستار سایر مراقبت‌های بهداشتی مانند حمام کردن، بردن سالمند به توالت، تهیه غذا، یادآوری دارو، حمایت های عاطفی و اجتماعی، برنامه ریزی برای اوقات فراغت سالمند و… را نیز بر عهده دارد.

پرستار مرد برای سالمند
پرستار مرد مراقبت از سالمند در منزل

پرستار آقا در بیمارستان

وظایف پرستار مرد در بیمارستان به شرح زیر است:

 • ارزیابی علائم بیمار و مشاهده مشکلات یا ناهنجاری ها

یکی از وظایف اولیه پرستار یا همراه بیمار در بیمارستان کمک به انجام معاینات فیزیکی بیمار است. در ابتدای ویزیت بیمار، پرستار علائم حیاتی (مانند سنجش دمای بدن، فشار خون و سطح هوشیاری) را اندازه گیری کرده، در مورد علائم و نگرانی های بیمار با او صحبت می کند، سپس شرح حال کاملی از وضعیت سلامتی بیمار به پزشک گزارش میدهد.

 • کمک به جمع آوری نمونه های آزمایشگاهی و انجام تست های تشخیصی

پرستاران میتوانند طیف گسترده ای از تست ها و آزمایشات تشخیصی را فراتر از بررسی علائم حیاتی بیمار، انجام دهند. کمک به جمع آوری نمونه‌هایی از خون، ادرار، بافت و مخاط  یا مدفوع برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی از وظایف پرستار خواهد بود.

 • مدیریت داروها، درمان ها و سایر مداخلات پزشکی

پرستار آقا معمولاً با دستور پزشک مسئول تجویز داروها و انجام مراقبت های درمانی است. پرستار یا مراقب بیمار در بیمارستان داروها را تجویز نمیکند، آنها فقط توصیه های داده شده توسط پزشک را اجرا مینمایند. پرستاران همچنین زخم ها را تمیز و پانسمان می کنند، کاتترها را وارد میکنند، یا به مداخلات دیگر کمک می کنند تا بیماران راحت تر دوره درمان را طی کنند.

 • نظارت بر عوارض و واکنش‌ها به دارو یا درمان

پرستار آقا یا خانم علاوه بر مدیریت داروها و درمان باید هرگونه مشکلی و یا واکنش غیر طبیعی نسبت به داروها را زیر نظر داشته باشد. هنگام مصرف داروها باید تغییرات علائم حیاتی یا سلامت عمومی بیمار یا سالمند تحت نظر قرار بگیرد تا در صورت هرگونه واکنش آلرژیک دوز داروها تغییر داده شده یا مصرف دارو زیر نظر پزشک متوقف شود.

 • استفاده صحیح از تجهیزات پزشکی

پرستار باید کار با تجهیزات پزشکی، از جمله دستگاه های فشار خون، گلوکومتر، پالس اکسیمتر، گوشی پزشکی، تجهیزات تهویه، پمپ های انفوزیون داخل وریدی و سایر تجهیزات پزشکی پیشرفته را بداند.

 • همکاری با پزشکان در اجرای برنامه درمانی بیمار

پرستار علاوه بر جمع آوری اطلاعات در مورد شرایط سلامتی و پزشکی بیمار باید به موقع اطلاعات را با تیم پزشکی به اشتراک بگذارد. در واقع او نقش مهمی در تهیه طرح برای درمان بیمار دارد. او باید با تیم پزشکی همکاری نزدیک داشته و از مهارت‌های تفکر انتقادی قوی برخوردار باشد.

 • آموزش بیماران و خانواده‌های آنها در مورد درمان ومراقبت های پیشگیرانه

پرستاران باید به بیمار و خانواده او در مورد روش‌های درمان، عوارض جانبی دارو، نحوه مراقبت صحیح از زخم پس از ترک مرکز پزشکی یا بیمارستان و… آموزش دهند. بیماران به آموزش کافی نیاز دارند تا در دوران نقاهت و  بهبودی، ایمن، سالم، آگاه و توانمند باشند.

شما می توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان با نام TehranDarman مراجعه کرده و در مورد خدمات ارائه شده توسط نیروهای متخصص مجموعه اطلاعات لازم را کسب نمایید. برای مشاوره حضوری کافیست به آدرس تهران، خیابان بهار شمالی، بالاتر از طالقانی، ساختمان 219 بهار، طبقه 3، واحد 12 مراجعه کنید. فرم مشاوره رایگان در صفحه تماس با ما ، مشاوره آنلاین از طریق چت پشتیبانی؛ و شماره تلفن های زیر نیز میتواند پل ارتباطی شما با مجموعه باشند:

لوگو tehrandarman
یاری برای سلامتی

استخدام پرستار آقا

پرستار آقا از اعضای اصلی تیم پزشکی هستند که مسئولیت آموزش، مراقبت و حمایت از بیماران و سالمندان را بر عهده دارد. پرستاری رشته ای بسیار تخصصی، متنوع و پر مسئولیت، است که به سالها آموزش اختصاصی برای ارائه بالاترین کیفیت مراقبت و حمایت از بیماران نیاز دارد. بنابراین هنگام استخدام پرستار باید تخصص، مدرک، تجربه و سابقه کاری او را با دقت مورد بررسی قرار دهید. تماس با مراکز خدمات پرستاری معتبر از جمله مرکز خدمات پرستاری تهران درمان باعث می شود تا انتخاب بهترین های پرستاری برای شما آسان تر شود.

استخدام پرستار مرد در منزل

پرستاران به طرق مختلف به بیماران و مددجویان تحت حمایت خود در منزل خدمت می‌کنند و نقش اساسی در ارائه مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت دارند. پرستاران سبک زندگی سالم را ترویج کرده، از بیماران حمایت می‌کنند، آموزش های بهداشتی ارائه می‌دهند و به کاهش استرس و تنش خانواده ها در نگهداری و مراقبت از بیماران و سالمندان کمک می کنند. برای بهره‌مندی از چنین مزایایی کافیست با مراکز خدمات پرستاری شناخته شده جهت استخدام پرستار ساعتی، پاره وقت بصورت موقت و یا تمام وقت و شبانه روزی (24 ساعته)، تماس حاصل نمایید.

استخدام پرستار آقا در تهران

زندگی در شهرهای بزرگ و پرجمعیت مانند تهران باعث شده تا افراد فرصت کمتری را برای مراقبت و نگهداری از عزیزان خود داشته باشند. استخدام پرستار آقا در تهران کمک می کند تا خانواده ها بدون نگرانی از سلامت عزیزانشان بتوانند به امور روزمره و شغلی خود برسند. این موضوع، نقش مهمی در ایجاد آرامش و کاهش استرس برای خانواده‌ها دارد و در دراز مدت می‌تواند به ارتقای سطح کیفی زندگی بیماران، سالمندان و خانواده های آنها کمک نماید.

سخن آخر

پرستار آقا در منزل مسئول ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت برای بیماران و سالمندان است. او باید بر داروها و سایر درمان‌هایی که توسط پزشک معالج یا سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی تجویز می‌شود، نظارت کند. به فعالیت‌های روزانه بیماران مانند حمام کردن، غذا دادن و… بپردازد.  انجام اقداماتی مانند اندازه گیری درجه حرارت و علائم حیاتی بیماران، جمع آوری نمونه ها و انجام به موقع آزمایشات از دیگر وظایف پرستار است.

اگر به دنبال بهره‌مندی از خدمات پرستاران دلسوز، متعهد، آموزش دیده و متخصص هستید، میتوانید با مرکز خدمات پرستاری تهران درمان تماس حاصل نمایید. این مرکز با در اختیار داشتن کادری حرفه‌ای از پزشکان و پرستاران شبانه روزی آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشد.

برای ارتباط با این مجموعه می‌توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان مراجعه کرده و به صورت غیر حضوری اطلاعات لازم را در مورد خدمات این مرکز کسب نمایید. برای مشاوره حضوری کافیست به آدرس تهران خیابان بهار شمالی، بالاتر از طالقانی، ساختمان 219 بهار، طبقه 3، واحد 12 مراجعه کنید. همچنین میتوانید به اطلاعات تماس تلفنی و مشاوره رایگان آنلاین، در صفحه (تماس با ما)، دسترسی داشته باشید.

نشانی کوتاه صفحه:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط :
ارسال دیدگاه و طرح سوال :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

پیمایش به بالا

درخواست فوری

در موقعیتی اورژانسی هستید و به خدمات ما نیاز دارید؟
با تهران درمان تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل نمایید

logo

تلفن های تماس تهران درمان به صورت 24 ساعته :

Skip to content