emergency-call

پرستار کودک

پرستار کودک به همراه خدمات نگهداری از کودک

مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد با اعزام پرسنل با تجربه و حرفه ای ،کودکیاران و یا مادریاران

پس از تماس شما با ما و بررسی نیاز شما توسط کارشناسان مرکز، در مورد مراقبت و پرستاری از کودک شما، نیروی مورد نیاز شما  انتخاب و اقدام به اعزام نیرو به محل مورد درخواست شما می شود. به مدت 2 الی 3 روز نیروی اعزامی بصورت آزمایشی در خدمت کودکتان خواهد بود در صورت رضایت طرفین بین شما و مؤسسه قرارداد ( یکماهه، دو ماهه، سه ماهه و یا شش ماهه ) به امضاء می رسد و نیروی اعزامی با کنترل و نظارت مؤسسه به کار خود ادامه می دهد و در طول مدت قرارداد مؤسسه با کنترل و نظارت دائمی برنحوه کارنیروی اعزامی، پاسخگویی 24 ساعته مشاوره و ارائه راهکارها از شما پشتیبانی می نماید.

قیمت پرستار کودک در منزل

درخواست مشاوره رایگان و استعلام قیمت

برای مشاوره رایگان توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید. (ما نگرانی شما را درک می کنیم و فوری تماس می گیریم)

همچنین می توانید با شماره های 02188829056 و 02188829057 تماس حاصل نمایید

حوزه خدمات رسانی استان تهران و استان البرز

توجه:  آیتم های زیر در تعیین نظر کارشناسی وتعیین قیمت خدمات پرستاری از  کودک مؤثر می باشد:

سن و تعداد کودکان تحت پرستاری، آموزش، داشتن کار منزل و….

پروسه پشتیبانی و حمایتی از شما تا پایان قرداد : 

1-تعامل با شما تا پایان قرارداد با استفاده از مسیرهای ارتباطی رایج(حداقل هفته ایی یکبار با خانواده تماس تلفنی برقرار میشود.)
2-کنترل ونظارت دائمی بر نحوه کارپرسنل اعزامی
3-پاسخگویی 24 ساعته و دقیق به مشکلات شمادر ارتباط با پرسنل اعزامی و رفع نواقص
4-مشاوره و ارائه راهکارها به خانواده کودک در همه زمینه ها ( تغذیه، پزشکی، همراهی، دارو، استحمام، نحوه برقراری ارتباط باکودک و…)
5-اعزام نیروی جایگزین درصورت نیاز و حسب شرایط

خدمات پرستار کودک

کودکان گل های زندگی هستند که جهت رشد و بالندگی باید به نیازهای جسمی و عاطفی آنها در سنین مختلف به درستی پاسخ داده شود، از همین رو نگهداری و پرستاری از کودک دغدغه بسیاری از والدین است. آن ها می‌خواهند در شرایطی کاملاً سالم و امن از فرزندان خود مراقبت کنند، اما گاهی پیچیدگی ‌های امور روزمره، مشغله‌ های کاری و… باعث می شوند تا آنگونه که باید والدین نتوانند از فرزند خود مراقبت کنند. همین امر می تواند استرس و نگرانی آنها را افزایش دهد. استخدام پرستار کودک در منزل، راهی جهت مراقبت بهتر از کودکان و کاهش استرس و آرامش بیشتر همه اعضای خانواده است. با مراجعه به مراکز خدمات پرستاری شما می توانید از این گونه خدمات در منزل بهره ببرید. اما قبل از هر چیز باید به دنبال یک مرکز خدماتی معتبر و حرفه ای در این زمینه باشید. مرکز خدمات پرستاری تهران درمان با به کارگیری کادری حرفه‌ ای و آموزش دیده به خوبی پاسخگوی نیازهای سلامتی، روحی، تربیتی و… کودک شماست.

اگر می خواهید با چگونگی دریافت خدمات نگهداری و پرستاری از کودک در منزل بیشتر آشنا شوید با ادامه مقاله زیر همراه باشید. در این مقاله هر آنچه که لازم است شما در مورد پرستار کودک در منزل بدانید، آورده شده است. 

خدمات نگهداری و پرستاری از کودک

مراقبت و نگهداری از کودک

کودکان در سنین مختلف نیازهای جسمی و عاطفی متفاوتی دارند، بنابراین نکته ای که هنگام مراقبت و نگهداری از کودک باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به نیازهای سلامتی و روحی کودک بر اساس رشد سنی اوست. مراقبت از کودک تنها شامل تامین نیازهای تغذیه و سلامتی او نیست، کودکان به صحبت کردن، بازی کردن و توجه نیاز دارند. مسائل آموزشی و تربیتی کودک نیز در اولویت های نگهداری از آنها  قرار دارد. بنابراین اگر به دنبال پرستاری از کودک در منزل هستید، باید در مورد سوابق، تجربه و دانش پرستار یا فردی که قرار است، مسئولیت مراقبت از کودک شما را به عهده بگیرد، اطمینان و آگاهی کامل را کسب کنید. در این صورت می توانید با خیالی آسوده و بدون استرس در بیرون از منزل به وظایف و مسئولیت‌ های خود بپردازید. 

پرستاری از کودک در منزل

حال که با اهمیت نگهداری از کودک آشنا شدید ممکن است این سوال ذهن شما را به خود مشغول کند که آیا پرستاری از کودک در منزل بهتر است یا مراکز نگهداری از کودکان مانند مهد کودک ها؟ به طور حتم پرستاری از کودک در منزل نسبت به مهد کودک ها مزایای بسیار بیشتری به همراه دارد، به خصوص در شرایط کرونایی امروز که کودکان بسیار کمتر از گذشته باید در مراکز و اماکن عمومی قرار بگیرند. از طرفی حضور پرستار در منزل باعث می شود تا تمام توجه او معطوف کودک شما باشد، در حالیکه در کودکستان ها یا مهدکودک ها معلم یا مربی وظیفه رسیدگی به همه کودکان را بر عهده دارد و این باعث می شود تا فرزند شما به درستی تحت مراقبت های اساسی و اصولی قرار نگیرد. بنابراین بهترین گزینه پرستاری از کودک در منزل است. 

پرستاری از کودک در منزل

وظایف پرستار کودک در منزل

آشنائی با وظایف و مسئولیت های پرستار کودک باعث می شود تا شما بهتر بتوانید برنامه های مراقبتی از کودک خود را دنبال کنید در زیر به مهم‌ ترین وظایف پرستار کودک اشاره شده است:

 • مراقبت از سلامت و ایمنی کودک: کودکان بسیار دوست دارند تا با لمس اشیا با محیط اطراف خود بیشتر آشنا شده و ارتباط برقرار کنند. یک پرستار باید تمام حواس خود را معطوف کودک نماید و لحظه به لحظه با او همراه باشد تا مبادا به وسیله خطرناکی دست زده یا از ارتفاع مانند بالای کمد، تخت و… سقوط کند. تضمین ایمنی و سلامت کودک مهمترین نکته این است که هنگام پرستاری از کودک در منزل باید مورد توجه قرار گیرد.
 • تعویض پوشک و بردن به دستشویی: تعویض پوشک برای نوزادان و بردن دستشویی و کمک به توالت کردن کودکان از دیگر وظایف پرستار کودک است.
 • استحمام و تعویض لباس کودک: گاهی بعد از بازی و خوردن غذا کودکان نیاز به استحمام دارند، پرستار باید با دقت و حوصله نسبت به شستشوی کودک اقدام کند. توجه به دمای آب، نگه داشتن کودک در قسمت کم عمق وان و محافظت کامل از کودک در داخل و اطراف آب باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. 
 • ایجاد سرگرمی و بازی با کودک: کودکان جهت رشد مهارت های اجتماعی، جسمی، ذهنی و… به بازی و سرگرمی نیاز دارند. پرستاری از کودک در منزل باید همراه با ایجاد سرگرمی های جذاب و هدفمند برای کودک باشد و این مسئولیتی است که پرستار با دانش و آگاه به خوبی می تواند برای آن برنامه ریزی کند.
وظایف پرستار کودک در منزل
 • کمک به انجام بهتر تکالیف مدرسه: کودک باید یک برنامه جهت انجام تکالیف خود داشته باشد. یک پرستار خوب موظف است به کودک برای انجام تکالیف یادآوری و کمک نماید و حتی در این زمینه انگیزه لازم را به او بدهد. 
 • خواباندن به موقع کودک: پرستاری از کودک در منزل باید دلسوزانه باشد. توجه به خواب کودک نیز از این موارد است، زیرا باعث می شود تا کودک تمرکز و یادگیری بهتری در طول روز داشته باشد. 
 • درک عاطفی و صحبت کردن با کودک: کودکان به دلیل دوری از والدین خود ممکن است، لجبازی کنند و رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشند. یک پرستار خوب موظف است تا چالش های این چنینی را با صحبت، مشاوره، صبر و توجه به نیازهای عاطفی کودک حل نماید. 
 • تنظیم برنامه دارویی: اگر کودک بیماری خاصی دارد یا به هر دلیلی بیمار شده است، تنظیم برنامه دارویی و خوراندن دارو به موقع از دیگر وظایف پرستار کودک خواهد بود.
 • تهیه غذا و وعده های غذایی سالم: تغذیه سالم یکی از اصلی ترین وظایف پرستار کودک است. غذای خانگی و میان وعده های سال می‌توانند به رشد جسمی کودک به بهترین شکل ممکن کمک کنند. اگر برای نوزادان و کودکان بسیار خردسال درخواست پرستار کرده‌ اید، باید بدانید یکی از مهمترین وظایف او تهیه شیر در بطری شیر استریل و تمیز است.
مزایای پرستاری از کودک در منزل

مزایای پرستاری از کودک در منزل

استخدام پرستار کودک در منزل برای والدینی که مشغله شخصی و کاری دارند  مزایای بسیاری دارد. در زیر به مهمترین این مزایا اشاره شده است:

 1. والدین می توانند با خیالی راحت به برنامه ریزی کاری خود چه در داخل و چه در خارج از منزل بپردازند.
 2. مشکلات ترافیک و آلودگی هوا جهت جابجایی کودک وجود نخواهد داشت.
 3. کودک در محیط امن و سالم خانه رشد و پرورش پیدا خواهد کرد.
 4. حضور در اماکن عمومی مانند مهد کودک ها و مواجهه با انواع بیماری های ویروسی کمتر خواهد بود.
 5. پدر و مادر می‌ توانند با انرژی بیشتری در ساعات دیگر روز در کنار فرزند خود باشند.
 6. استراحت و خواب کافی از دیگر مزایای است که والدین می‌ توانند از طریق پرستاری از کودک در منزل به آن دست پیدا کنند.
 7. والدین مجبور نخواهد بود جهت نگهداری از کودک خود مرتب با فامیل، پدر، مادر، خواهر یا برادر خود تماس بگیرند.

استخدام پرستار کودک در منزل به چه صورت است؟

برای مراقبت و پرستاری از کودک در منزل شما باید با یک مرکز خدمات پرستاری قابل اطمینان تماس حاصل نمایید و درباره انتظارات، خواسته ها، شرایط سنی، جسمی و روحی کودک خود مشاوره نمایید. پس از آن پرستار مورد نظر به محل اعزام خواهد شد. نکته مهم دیگری که جهت استخدام‌ پرستار وجود دارد، تعیین ساعات حضور او در منزل است. پرستاری از کودک در منزل می‌ تواند به صورت پاره وقت، نیمه وقت یا شبانه روزی باشد. شما می توانید حتی در ساعات حضور خود جهت رسیدگی بهتر به  امور شخصی خود درخواست پرستار نمایید. هنگام استخدام پرستار از تزریق واکسن کووید ۱۹ مطمئن شوید. درباره سلامت، دانش، تجربه، چگونگی انجام امور کودک، سابقه حرفه‌ ای و کاری پرستار نیز اطلاعات و آگاهی کسب نمایید. 

استخدام پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل تهران

زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک مانند تهران نیاز و ضرورت پرستاری از کودک در منزل را نسبت به دیگر شهرها بیشتر می‌ کند. صرفه جویی در وقت، هزینه ها، حفظ بهتر سلامتی کودک، عدم حضور در اماکن عمومی پرخطر از مهمترین دلایل این ضرورت است. اگر شما هم به دنبال پرستار کودک در منزل تهران هستید، تماس با مرکز خدمات پرستاری تهران درمان به عنوان یک مرکز با سابقه و شناخته شده به شما پیشنهاد می شود. 

حقوق و دستمزد پرستار کودک در منزل

با توجه به مزایای که ذکر شد، پرستاری از کودک در منزل به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه ها، بسیار مقرون به صرفه تر از حضور کودک در مهد کودک ها می باشد. اما در هر صورت پرستاری از کودک در منزل شامل هزینه ای جهت پرداخت حقوق و دستمزد پرستار است. حقوق و دستمزد پرستار کودک در منزل بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه می شود:

 1. میزان ساعاتی که پرستار باید در منزل حضور داشته باشد(پاره وقت، نیمه وقت یا تمام وقت)
 2. تعداد کودکانی که باید تحت مراقبت قرار گیرند.
 3. داشتن مدرک تحصیلی و گواهینامه های معتبر در زمینه نگهداری از کودک
 4. تجربه کاری درخشان
 5. میزان وظایف و مسئولیت هایی که پرستار بر عهده می‌ گیرد. به عنوان مثال اگر نظافت منزل، تهیه غذا برای همه اعضای خانواده و… جزء خدمات درخواستی باشند، به طور حتم، دستمزد پرستار نیز بیشتر خواهد شد.

مرکز خدمات پرستاری تهران درمان با در اختیار داشتن کادری متعهد، دلسوز، مجرب و با دانش خود را نسبت به نگهداری، آموزش و پرورش فرزندان شما مسئول می داند. از همین رو بهترین خدمات با بالاترین کیفیت را در چارچوب هزینه های قانونی و مصوب برای شما ارائه می دهد. جهت مشاوره و تماس برای پرستاری از کودک در منزل می توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان مراجعه کرده یا از طریق سایت اقدام نمایید.

 

درخواست فوری

اگر در موقعیتی بحرانی هستید و به ما نیاز دارید با شماره های زیر تماس بگیرید