emergency-call

نکات مهم در تزریق پنی سیلین

آمپول پنی سیلین برای درمان بیماری های ناشی از عفونت های باکتریایی توسط پزشک تجویز می شود. در واقع پنی سیلین نوعی آنتی بیوتیک است که بیشترین شکل مصرف آن به صورت خوراکی و تزریقی است. این دارو در دوزهای مختلف بر اساس تشخیص پزشک باید به ترتیب مصرف شود. تزریق پنی سیلین باید با احتیاط صورت بگیرد، زیرا جزء داروهایی است که حساسیت زا بوده و در برخی موارد حتی جان بیمار را نیز تهدید می کند. به همین دلیل قبل از تزریق پنی سیلین باید تست آن روی بیمار انجام شود و در صورت عدم حساسیت تزریق انجام خواهد گرفت.

بیمارانی که شرایط سلامتی آنها به گونه ای است که نمی توانند برای تزریق پنی سیلین به مراکز درمانی مراجعه کنند، می توانند با مراکز خدمات پرستاری مانند تهران درمان تماس حاصل نمایند تا تزریق به صورت تخصصی و با دقت بیشتری برای آن ها انجام شود. در این مقاله سعی شده، تمام نکاتی که باید در مورد تزریق پنی سیلین بدانید بیان شود تا هنگام درخواست تزریقات در منزل برای این دارو با آگاهی بیشتری اقدام نمایید.

تماس بگیرید
مشاوران ما در مرکز خدمات پرستاری تهران درمان آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد نکات مهم در تزریق پنی سیلین به شما مشتریان عزیز می باشند.

درخواست مشاوره رایگان و استعلام قیمت

برای مشاوره رایگان توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید. (ما نگرانی شما را درک می کنیم و فوری تماس می گیریم)

همچنین می توانید با شماره های 02188829056 و 02188829057 تماس حاصل نمایید

حوزه خدمات رسانی استان تهران و استان البرز

تزریق پنی سیلین در منزل

پس از آنکه جهت تزریق پنی سیلین در منزل با یک مرکز خدمات پرستاری تماس حاصل نمودید، پزشک یا پرستار مورد نظر به محل اعزام می شود و قبل از انجام هرگونه تزریقات در منزل، تست حساسیت را با چند قطره از محلول پنی سیلین انجام می دهد. تست حساسیت از طریق ریختن یک قطره از محلول پنی سیلین در داخل چشم یا روی یک خراش کوچک پوست انجام می شود تا میزان حساسیت تورم و قرمزی نسبت به دارو مورد بررسی قرار گیرد.

در موارد حاد حساسیت بیمار دچار واکنش های آنافیلاکتیک می شود. در این صورت بیمار دشواری در تنفس، خس خس سینه، افت فشار خون، نبض بسیار سریع یا کند، از دست دادن هوشیاری، سردرد و سرگیجه را تجربه خواهد کرد. البته این نوع واکنش ها بسیار نادر هستند، اما در هر صورت باید جدی گرفته شوند. اکثر بیماران نسبت به تست پوستی واکنش خاصی ندارند و می توانند بدون مشکل تزریق پنی سیلین را انجام دهند. زنان باردار، شیرده و افرادی که نسبت به دارو حساسیت دارند باید توسط پزشک تحت نظر قرار بگیرند تا داروهای جایگزین برای آنها تجویز شود. تزریق پنی سیلین می‌ تواند به صورت عضلانی یا از طریق تزریق در سرم انجام شود.

تزریق پنی سیلین در منزل

تزریق پنی سیلین در سرم

تزریق پنی سیلین در سرم زمانی انجام می شود که امکان مصرف خوراکی دارو وجود نداشته باشد یا شرایط بیمار به گونه ای باشد که نیاز به دریافت سریع این نوع آنتی بیوتیک داشته باشد. در این صورت تزریق در سرم باعث می شود تا بیمار سریع تر به خواص دارو دست پیدا کرده و درمان سرعت بیشتری بگیرد. البته تمام این موارد به صلاحدید پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد. در کل تزریق آنتی بیوتیک ها از طریق سرم باعث می‌ شود تا این داروها از طریق ورید یا رگ ها بهتر جذب شوند و اثرات ناشی از عفونت در بیمار به سرعت کاهش پیدا کند. موسسه تهران درمان با اعزام کارشناسان پرستاری خدمات مربوط به سرم تراپی بیمار را در اسرع وقت در منزل یا محل کار شما انجام می دهد.

علت سفت شدن پنی سیلین

تزریق پنی سیلین باید توسط پرستاران مجرب انجام شود تا دارو به راحتی در ورید یا عضلات تزریق شود. تاخیر یا درست وارد نکردن مقدار آب مقطر در پنی سیلین می‌ تواند باعث سفت شدن دارو شده و باعث می شود، تزریق با سختی انجام شود. رعایت برخی نکات موجب می‌شود تا از سفت شدن پنی سیلین جلوگیری شود. به عنوان مثال:

  • هنگام وارد شدن آب مقطر به ویال دارو باید به خوبی آن را تکان داد. البته نباید با سرعت این کار را انجام داد بلکه باید به صورت آرام و دورانی اجازه داد تا پنی سیلین در داخل آب مقطر ویال حل شود.
  • هنگام کشیدن سرنگ باید مواظب بود و هوای زیاد وارد سرنگ نشود.
  • هنگام هواگیری از داخل سرنگ به محض اینکه اولین قطره پنی سیلین خارج شد، تزریق باید بلافاصله انجام شود. تزریق پنی سیلین نباید بیش از ۳ تا ۴ دقیقه پس از آماده سازی طول بکشد.

نکته مهم: مقدار آب مقطر در پنی سیلین بر اساس دستورالعمل دارو و دوز آن ممکن است کمی متفاوت باشد در کل مقدار آب مقطر در پنی سیلین بین ۲ تا ۳ سی سی متغیر است.

علت سفت شدن پنی سیلین

 

کلام آخر

پنی سیلین در دوزهای مختلف مانند پنی سیلین 800، پنی سیلین 6.3.3 و پنی سیلین یک میلیون و دویست توسط پزشک برای درمان عفونت های باکتریایی تجویز می شود. تفاوت دوز ها در طول اثر آنها است. در هر صورت هر کدام که توسط پزشک برای بیمار تجویز شوند باید تزریق توسط یک پرستار کاربلد انجام شود.

برای انجام تزریقات در منزل شما می توانید با یک مرکز خدمات پرستاری حرفه ای و معتبر در این زمینه مانند مرکز خدمات پرستاری تهران درمان تماس حاصل نمایید تا در اولین فرصت بیمار شما تحت نظارت کادر حرفه ای از پزشکان و پرستاران قرار گیرد. برای مشاوره و آگاهی از خدمات این مرکز می توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان مراجعه کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در فضای مجازی :

لینک کوتاه این نوشته :

مطالب مرتبط :
...............................
...........................................................................................................................................................................................
ارسال دیدگاه :
...............................
...........................................................................................................................................................................................

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست فوری

اگر در موقعیتی بحرانی هستید و به ما نیاز دارید با شماره های زیر تماس بگیرید