پرستار سالمند در تهرانپارس

برای نگهداری از سالمندان باید درک درستی از شرایط سلامتی آن‌ها داشته باشید. افزایش سن باعث می‌شود تا قدرت بدنی و ثبات ذهنی سالمندان کاهش پیدا کند. سالمندان توانایی‌های جسمی متفاوتی دارند و ممکن است از شرایط و اختلالات مربوط به سن خود رنج ببرند، البته بیماری‌ها و مشکلات مربوط به سن در همه سالمندان به یک شکل ظاهر نمی‌شوند. ممکن است برخی افراد شرایط حادتری داشته باشند. سالمندانی که از مشکلات خاص سلامتی مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و ریوی، عفونت‌های کلیوی و… رنج می‌برند به مراقبت بیشتری نیاز دارند. اگر نگران مراقبت از بستگان یا عزیزان سالخورده خود هستید بهتر است برای استخدام پرستار سالمند و نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل اقدام نمایید.

مراقبت از افراد مسن به تخصص و مهارت جهت ارزیابی دقیق نیاز‌های سلامتی آن‌ها بستگی دارد. پرستار به عنوان یک همراه می‌تواند حمایت‌های اضافی را جهت انجام فعالیت‌های روزانه سالمندان ارائه دهد. اگر خودتان تمی‌توانید مراقبت از سالمند را به عهده بگیرید، بهتر است به دنبال مراکز خدمات پرستاری معتبر و شناخته شده در این زمینه مانند مرکز خدمات پرستاری تهران درمان باشید. این مرکز خدمات خود را در نقاط مختلف شهر مانند تهرانپارس، زعفرانیه و… برای مددجویان ارائه می‌دهد. استخدام پرستار سالمند در تهرانپارس برای افرادی که در این منطقه سکونت دارند، موجب دسترسی راحت و سریع به انواع خدمات مراقبتی و درمانی می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد خدمات پرستاری شمال تهران یا هر منطقه دیگر در این شهر بدانید، با ادامه مقاله زیر همراه باشید.

درخواست مشاوره رایگان و استعلام قیمت خدمات

برای مشاوره رایگان توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.(کارشناسان ما در سریع ترین زمان، با توجه به الویت درخواست ها، با شما تماس می گیرند)

همچنین می توانید با شماره های 02177530617 و 02177531124 برای خدمات در تهران تماس حاصل نمایید

نگهداری از سالمند در تهرانپارس

تهرانپارس از محله‌های بزرگ تهران است که در قسمت شرقی و شمال شرقی و منطقه 4 و 8 تهران واقع شده است. به دلیل بزرگی و دوری مسافت، دسترسی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در این منطقه از تهران ممکن است کمی دشوار باشد، به خصوص اگر سالمند شما شرایط پزشکی حاد و ویژه‌ای داشته باشد. استخدام پرستار سالمند در تهرانپارس یک ضرورت برای سالمندانی است که مراقب یا همراهی برای پیگیری وضعیت سلامت‌شان در منزل ندارند یا افراد خانواده به دلیل مشغله‌های مختلف تنها بخشی از روز را می‌توانند کنار آن‌ها باشند. استخدام پرستار سالمند می‌تواند به صورت پاره وقت، نیمه وقت یا شبانه روزی باشد. این بسته به نیاز خانواده‌ها و مدت حضورشان در منزل است.

حفظ سلامتی سالمندان تنها به مراقبت‌های دارویی و بهداشتی بستگی ندارد، بلکه داشتن یک سبک زندگی سالم که باعث شود سالمندان بتوانند راحت‌تر زندگی کرده و استقلال و تحرک بیشتری داشته باشند نیز مهم است. هنگام برنامه‌ریزی برای سالمندان علاوه بر سلامت جسمی باید به نیاز‌های روحی و ذهنی آن‌ها نیز توجه کرد. همه این موارد هنگام استخدام پرستار باید مورد توجه قرار گیرند.

نگهداری از سالمند در تهرانپارس

مراقب سالمند در تهرانپارس

پرستاری در منزل غرب تهران، شرق یا هر نقطه دیگر در تهران بزرگ باید توسط افراد متخصص مجرب و با دانش انجام شود تا افراد مسن بتوانند حداکثر خدمات را به بهترین شکل دریافت کنند. پرستار سالمند در تهرانپارس هنگام مراقبت از سالمند باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • مراقبت از سالمند را در منزل انجام دهید: نگهداری از سالمند در تهرانپارس مانند هر منطقه دیگری بهتر است توسط نیرو‌های حرفه‌ای در منزل انجام شود تا تأمین نیاز‌های سالمند در محیط امن و آرام خانه انجام شود. این به آرامش و سلامت روحیه بیشتر کمک می‌کند.
 • خود را با برنامه مراقبتی سالمند هماهنگ کنید: اگر لازم است که خود یا شخص دیگری همراه پرستار باشد، سعی کنید برنامه خود را با برنامه مراقب هماهنگ نمایید. خدماتی که قرار است ارائه شوند را با همه کسانی که از عزیزانتان مراقبت می‌کنند، هماهنگ کنید. این بدان معناست که پزشک، پرستار و همراه پرستار همگی باید با یکدیگر جهت بهبود کیفیت زندگی سالمند همکاری داشته باشند.
 • برنامههای مراقبتی را شخص محور قرار دهید: فرد سالمند را تشویق کنید تا در مورد نوع مراقبتی که دریافت می‌کند و زمان و مکان دریافت آن تصمیم‌گیری کند. این باعث همکاری و انگیزه بیشتر سالمند برای پیگیری برنامه‌های درمانی می‌شود.
 • به نیازهای خانوادگی و اجتماعی سالمند توجه کنید: فرصت‌هایی را برای عزیزان سالمند ایجاد کنید تا نقش فعالی در خانواده و جامعه داشته باشد. انزوا می‌تواند عامل اصلی ناراحتی عاطفی و افسردگی برای افراد مسن باشد.
 • در مورد آخرین تکنولوژی نظارت و مراقبت به روز باشید: در جریان فناوری‌های جدیدی باشید که می‌توانند هر جنبه‌ای از زندگی عزیزانتان را بهبود بخشند. انواع برنامه‌هایی که به صورت آنلاین شما را با پزشک و پرستار در ارتباط قرار می‌دهند یا سیستم‌های نظارت بر ایمنی که به یک شبکه مراقبت هماهنگ متصل هستند، همگی می‌توانند در مراقبت بهتر و اصولی‌تر از سالمند مؤثر باشند.
 • ارتباط آگاهانه را یاد بگیرید و تمرین کنید: برای داشتن یک ارتباط آگاهانه باید بتوان سالمند را به درستی درک کرد، با او گفتگو کرد و به علایقش و توجه نمود تا بتوان اعتماد او را به دست آورد و انگیزه‌اش را برای ادامه درمان و مراقبت افزایش داد. سعی کنید در مورد آخرین آموزش‌ها و نوآوری‌ها در زمینه مراقبت از سالمندان و بهترین شیوه‌ها برای مراقبت طولانی مدت به روز باشید.
 • محیطی ایمنی را برای سالمند ایجاد کنید: مطمئن شوید محیطی که عزیزتان در آن زندگی می‌کند، به استقلال بیشتر او کمک می‌کند، خطر آسیب را کاهش می‌دهد و باعث تردد راحت او در محیط منزل می‌شود.

پرستار در منزل تهرانپارس

پرستار سالمند در تهرانپارس باید علاوه بر آگاهی از وظایف خود احترام، صداقت و مهربانی را سرلوحه کار خویش قرار دهد تا بتواند به بهترین شکل حمایت از سالمندان را به عهده داشته باشد. احترام به این معناست که او می‌تواند در صورت ناتوانی سالمند برای حرکت صبر و حوصله به خرج داده و رفتار درستی از خود در موقعیت‌های مختلف نشان دهد. صداقت باعث می‌شود تا شما از حضور پرستار در منزل در زمان‌های مختلف درخواست شده اطمینان حاصل کنید و در نهایت مهربانی پرستار و دلسوزی او باعث می‌شود تا نیاز‌های احساسی سالمند به درستی پاسخ داده شود. پرستار سالمند در هر نقطه از تهران که مسئولیت مراقبت از سالمند را به عهده می‌گیرد، مانند پرستار سالمند زعفرانیه، پرستار سالمند تجریش و جنوب تهران فرقی نمی‌کند باید از صبر، حوصله و دانش کافی جهت نگهداری از سالمند برخوردار باشد.

پرستار سالمند در منزل تهرانپارس

علاوه بر ویژگی‌های اخلاقی پرستار سالمند در تهرانپارس باید از وظایف خود به درستی آگاه باشد. در زیر برخی از وظایف پرستار سالمند اشاره شده است:

 • وضعیت روانی و مهارت‌های شناختی (تفکر) بیمار را ارزیابی می‌کند
 • مشکلات حاد و مزمن سلامت بیمار را درک کرده و برای درمان آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهد
 • در مورد نگرانی‌های رایج سلامتی، مانند زمین خوردن، بی اختیاری، تغییر الگوی خواب و مسائل جنسی مشاوره و راهنمایی‌های لازم را ارائه داده و شرایط ایمنی را برای سالمند ایجاد می‌کند.
 • دارو‌ها را سازماندهی می‌کند
 • به بیمار در مورد ایمنی شخصی و پیشگیری از بیماری آموزش می‌دهد
 • رژیم غذایی اصولی برای سالمند طراحی و برنامه‌ریزی می‌کند
 • برنامه‌های تفریحی، سرگرمی و مورد علاقه سالمند را مورد توجه قرار می‌دهد.

پرستار سالمند در منزل تهرانپارس

سخن پایانی

پرستار سالمند در تهرانپارس باید تجربه و دانش کافی برای مراقبت از سالمندانی که مشکلات حرکتی، نقص حسی(شنوایی یا بینایی) اختلالات شناختی و بیماری‌های مزمن دارند را داشته باشد. ارزیابی توانایی برای مقابله با چالش‌های فیزیکی و عاطفی سالمندانی که ممکن است هرگز خوب نشوند، بسیار مهم است. هنگام استخدام پرستار سالمند در کامرانیه، تهران پارس و هر ناحیه دیگری از تهران بزرگ باید در مورد ویژگی‌های اخلاقی، تجربه کاری و توانایی‌های او بررسی‌های لازم را انجام دهید. البته تماس با یک مرکز خدمات پرستاری شناخته شده و قابل اعتماد مانند مرکز خدمات پرستاری تهران درمان می‌تواند کار شما را بسیار راحت نماید، زیرا در این مرکز پرسنل درمانی از پزشکان، پرستاران و سایر مراقبان بهداشتی از دانش تخصصی، تجربه و مهارت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند نیاز‌های سالمندان را به درستی شناسایی و مراقبت‌های درمانی و بهداشتی را با بالاترین کیفیت ارائه دهند. جهت آگاهی از خدمات این مرکز می‌توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان مراجعه کرده و در مورد خدمات ارائه شده توسط این مرکز اطلاعات لازم را کسب نمایید؛ همچنین میتوانید به اطلاعات تماس تلفنی، مشاوره رایگان آنلاین و مشاوره حضوری، در صفحه (تماس با ما)، دسترسی داشته باشید.

نشانی کوتاه صفحه:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط :
ارسال دیدگاه و طرح سوال :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

درخواست فوری

در موقعیتی اورژانسی هستید و به خدمات ما نیاز دارید؟
با تهران درمان تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل نمایید

logo

تلفن های تماس تهران درمان به صورت 24 ساعته :

Skip to content