مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

سکته مغزی یکی از آسیب‌های مغزی است که باعث ایجاد اختلال جریان خون در بخشی از مغز می‌شود. با توجه به اینکه مغز از حساس‌ترین اعضای بدن به شمار می‌رود، این اختلال می‌تواند بر سایر اعضای بدن نیز اثرات قابل توجهی داشته باشد. افرادی که دچار این عارضه می‌شوند با داشتن آگاهی و مراقبت‌های لازم می‌توانند تا سال‌های طولانی به زندگی خود ادامه دهند.

با انجام مراقبت‌های تخصصی توسط اعضای خانواده و همچنین کمک گرفتن از پرستاران خبره، شرایط بیماری این گروه افراد می‌تواند تحت کنترل قرار بگیرد و سطح سلامتی جسمی و ذهنی بهتری را پس از عارضه تجربه نمایند.

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از افرادی با این عارضه در منزل نیازمند آگاهی و مراقبت بیشتر است و پرستار فرد بیمار می‌بایست با دقت کافی وضعیت بیمار را به صورت منظم ارزیابی و کنترل نماید و مراقبت‌ها و هشدارهای لازم را در صورت رخداد هرگونه مشکل به انجام برساند. با توجه به اینکه سکته مغزی می‌تواند برای بیماران مشکلات کوتاه‌مدت و گاهی بلندمدت به همراه داشته باشد، آگاهی پرستار از این اتفاقات و روش مقابله با آن‌ها بسیار ضروری است.

فیزیوتراپی در منزل

از جمله نیازهای بیماران سکته مغزی، نیاز به فعالیت‌های فیزیوتراپی برای کاهش علائم عارضه و عوارض جانبی آن می‌باشد. همچنین لازم است تا با ماساژ بخش‌های آسیب دیده از بی حسی و ضعف عضلانی بیشتر در این افراد جلوگیری شود.

با توجه به اینکه اغلب حرکت این بیماران به خارج از منزل مشکل است، خدمات فیزیوتراپی و ماساژ این گروه بیماران نیز به صورت خاص می‌تواند در منزل توسط متخصصین مربوط ارائه گردد.

اعزام پرستار برای خدمات دوره‌ای یا شبانه‌روزی به بیماران سکته مغزی

چنانچه برای نگهداری شبانه‌روزی یا دوره‌ای از این گروه بیماران در منزل به پرستار نیاز دارید، جهت مشاوره،‌کسب اطلاعات بیشتر و اعزام پرستار، با همکاران ما در موسسه تهران درمان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *