پرستار سالمند آلزایمرى

پرستار سالمند آلزایمرى

پرستار سالمند آلزايمرى

پرستار سالمند آلزايمرى

موسسه پرستاری تهران درمان در زمینه پرستاری سالمندان آلزایمری در تلاش است که به بیماران و خانواده آنان در کنترل بیماری کمک نماید. استحمام سالمند آلزایمرى باید به طور منظم و حداقل ۲ بار در هفته انجام شود.

استحمام بیمار آلزایمری

استحمام سالمند توسط پرستار سالمند آلزایمری علاوه بر پاکیزگی ظاهر، خطر عفونت پوست و ناحیه تناسلی را کاهش می‌دهد. تا جایی که ممکن است سالمند آلزایمرى باید خود لباسهایش را بپوشد، اما اگر خسته یا مستاصل شد پرستار سالمند آلزایمری به ایشان کمک کند.

برای تسهیل در کار، پرستار سالمند آلزایمرى لباسهایی که قرار است بپوشد را به ترتیب از چپ بهراست بچیند .پرستار سالمند آلزایمری باید توجه داشته باشد از لباس هایی کهپوشیدن آن‌ها برای بیمار راحتتر است استفاده کند .

سایر نکات در نگهداری از بیمار آلزایمری

پرستار سالمند آلزایمری باید به این موضوع توجه کند کفش هایی که با نوار چسب دار بسته می شود راحتتر از کفش های بندی هستند. پرستار سالمند آلزایمری توجه داشته باشد اگر بیمار الزایمری فقط یک مدل لباس را هر بار می پوشد، اشکالی ندارد، بیمار آلزایمری از تنوع گریزان است.

شاید مشکل ترین مسئله پرستار سالمند آلزایمری ، غذا دادن به بیمار باشد. بیماران مبتلا به آلزایمر ممکن است فراموش کنند که چه موقع غذا خورده اند، یا غذایی که در دهانشان گذاشته می شود را تف کنند، یا ممکن است طرز استفاده از قاشق و چنگال را فراموش کرده باشند.

مساله دیگر که ممکن است پرستار سالمند آلزایمری با آن روبرو شود این است که ممکن است بیمار آلزایمری غذا را در جاهای عجیب و غریب مخفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *