شستشوی گوش در منزل

شستشوی گوش در منزل

شستن گوش در خانه

شستن گوش در خانه

گوش علاوه بر عملکردی که برای شنوایی ایفا می‌کند، عملکردهای مهم دیگری نیز دارد و به دلیل ارتباط با حلق و بینی به مراقبت نیاز دارد. یکی از عملکردهای حفاظتی گوش، تولید موم و جرم‌هایی است که در حالت عادی برای سلامت و حفاظت از گوش لازم هستند.

با این حال به دلایل مختلف ممکن است تولید جرم گوش بیش از اندازه باشد یا اختلالی در آن ایجاد شده باشد. در این هنگام به تشخیص پزشک ممکن است لازم باشد تا گوش شستشو شود.

عوارض زیاد شدن جرم گوش

اگر جرم تولید شده در گوش به مدت زیادی در آن بماند یا حجم آن زیاد باشد عوارض مختلفی شامل موارد زیر ایجاد می‌کند که برای جلوگیری از آن می‌بایست شستشوی گوش به صورت اصولی به انجام برسد.

  1. سنگینی گوش
  2. ایجاد عفونت در گوش
  3. درد گوش
  4. آسیب دیدن پرده‌ی گوش و بخش‌های داخلی آن
  5. مشکلات شنوایی

شستشوی گوش در منزل

علاوه‌بر این ممکن است به دلیل ورود اجسام خارجی یا حشرات به گوش، لازم باشد تا برای جلوگیری از آسیب به اندام‌های داخلی گوش و جلوگیری از آسیب دیدن پرده‌ی گوش و شنوایی، عمل شستشوی گوش انجام شود.

شستشوی گوش معمولا در کلینک و مطلب انجام می‌شود ولی برخی از افراد سالمند یا بیمار ممکن است ترجیح دهند این خدمات را در منزل دریافت نمایند. شستشوی گوش به دلیل حساس بودن آن باید توسط پزشک یا پرستار با تجربه و آموزش دیده انجام شود.

چه کسانی به مشکل جرم گوش یا موم گوش دچار می‌شوند؟

معمولا برخی از بیماران یا سالمندان یا افرادی که از سمعک استفاده می‌کنند ممکن است با این مشکل مواجه شوند. هنگام جویدن بدن به طور عادی این جرم را از گوش خارج می‌کند ولی به دلیل تولید زیاد جرم گوش یا به برخی دلایل دیگر ممکن است این اتفاق به درستی رخ ندهد و لازم باشد که کار شستشوی گوش در مطب یا منزل به انجام برسد.

مشاوره و شستشوی گوش در منزل

موسسه تهران درمان با مجرب‌ترین پرسنل، خدمات شستشوی گوش در منزل را به شما ارائه می‌دهد. جهت مشاوره و اعزام پرستار جهت شستشوی گوش سالمند یا بیمارتان در منزل، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *