پرستار سالمند

برای همراهی در امور زندگی سالمند سالمی که فرزندان و بستگان، نگران تنهایی وی می باشند و یا برای پرستاری از سالمندان بیمار، این مؤسسه با اعزام پرسنل با تجربه و حرفه ای در زمینه پرستاری از سالمندان، شما را همراهی می نماید.

پروسه اعزام پرستار سالمند:

1-تماس شما با مرکز و بیان شرایط مددجو (بیمار،سالمند یا کودک)
2-انتخاب پرسنل مورد نیاز شما توسط کارشناس مرکز (حسب تبادل اطلاعات با شما)
3-اعزام نیروبه محل مورد درخواست شما
4–به مدت 2 الی 3 روز پرسنل اعزامی بصورت آزمایشی درخدمت مددجوی شما خواهد بود.
5-درصورت توافق طرفین، قرارداد رسمی بین مؤسسه و شما امضاء میشود و پرسنل اعزامی با کنترل و نظارت مؤسسه به کارخود ادامه می دهد.
6-ارائه خدمات پشتیبانی به شما توسط مؤسسه (از زمان عقدقرارداد تا پایان دوره قرارداد)

قیمت خدمات پرستار سالمند

توجه:  آیتم های زیر در تعیین نظر کارشناسی وتعیین قیمت خدمات پرستاری از  سالمند و بیمار مؤثر می باشد:

کنترل دفع( پوشکی بودن ، لگنی بودن  ) – میزان توانایی در حرکت و جابجایی – ابتلا به زخم بستر

ابتلا به بیماریهایی نظیر آلزایمر ، سکته مغزی ، MS ، مشکلات روحی و روانی ( افسردگی ،پرخاشگری ، بیقراری …..)

پس از عقد قرارداد نیروی اعزامی با کنترل و نظارت  مؤسسه به کار خود ادامه می دهد در طول مدت قرارداد کارشناسان مرکز باپاسخگویی 24 ساعته و دقیق به مشکلات شمادر ارتباط با پرسنل اعزامی سعی در رفع نواقص احتمالی می نمایند و  حتی در صورت نیاز با  اعزام نیروی جایگزین از شما پشتیبانی می نماید. وتا پایان قرارداد با استفاده از مسیرهای ارتباطی رایج (تماس تلفنی ، ارتباطات در فضای مجازی وحسب نیاز با بازدید حضوری)  با شما تعامل کامل خواهند داشت و خدمات لازم را ارائه می نمایند.

نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل

نگهداری از سالمندان به معنی ایجاد شرایط جهت مراقبت و رسیدگی هرچه بهتر به آنهاست. این مراقبت ها هم باید از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی نیازهای این عزیزان را تامین کند. سالمندان بزرگترین نعمت های زندگی هستند که به مراقبت و توجه اساسی نیاز دارند. اما همیشه امکان رسیدگی صحیح و کامل از آنها وجود ندارد. فشردگی برنامه های کاری باعث شده تا امروز زنان و مردان ساعت های طولانی را بیرون از خانه سپری کنند، از همین رو علی رغم میل باطنی فرصت کافی برای نگهداری از عزیزان خود را ندارند و به دنبال مراکز معتبر و قابل اطمینان مانند مرکز خدمات پرستاری تهران درمان جهت نگهداری از سالمندان هستند. تماس با این مراکز باعث می شود تا سالمند شما بتواند از خدمات یک پرستار حرفه ای و کاربلد به صورت تمام وقت یا نیمه وقت بهره مند شود. اگر شما هم برای نگهداری از افراد مسن در منزل دچار دغدغه و نگرانی هستید، خواندن مقاله زیر به شما توصیه می شود در این مقاله هر آنچه که لازم است درباره خدمات و چگونگی نگهداری از سالمندان در منزل بدانید، آورده شده است. 

خدمات نگهداری و پرستاری از سالمندان در منزل

خدمات نگهداری از سالمند

افزایش سن، بر توانایی های حرکتی افراد تأثیر می گذارد. محدودیت های حرکتی باعث می ‌شوند تا سالمندان بیشتر در معرض آسیب و سقوط قرار گیرند. از طرفی انجام ندادن کارهای روزمره به شکل قبل می تواند اعتماد به نفس و روحیه آنها را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین باید یک پرستار به انجام کارهای روزانه و نگهداری از سالمندان کمک کند. خدمات نگهداری از سالمندان در منزل یا خانه سالمندان ارائه می شود، اما واقعیت این است که سالمندان می‌خواهند در کنار اعضای خانواده خود دوران بازنشستگی را طی کنند. حضور در کنار اعضای خانواده احساس آرامش و امنیت را در آنها افزایش خواهد داد و این به تقویت روحیه و سلامت جسمی و روحی آنها بسیار کمک می کند. خدمات پرستاری از سالمندان به صورت پاره وقت، نیمه وقت یا تمام وقت توسط مراکز خدمات پرستاری در منزل ارائه می شود. شما همچنین می توانید در زمان حضور خودتان در منزل از خدمات پرستار بهره مند شوید. 

خدمات نگهداری از سالمندان

پرستار سالمند در منزل

همانطور که گفته شد، جهت رفاه حال افراد مسن بهتر است، پرستاری از سالمندان در منزل انجام شود. برای این منظور با یک مرکز خدمات پرستاری تماس گرفته تا پرستار جهت نگهداری از سالمند شما به محل اعزام شود. پرستاری از سالمندان در خانه جهت کیفیت و بهبود زندگی آنها صورت می گیرد. از همین رو پرستار سالمند موظف است، تنظیم برنامه دارویی، غذایی، نظافت شخصی و… بیمار را به دقت دنبال کند. او همچنین باید هر آنچه که به سلامت روح و جسم بیمار است را در اولویت برنامه ‌های خود قرار دهد. به عنوان مثال پرستار سالمندی که به منزل اعزام می‌ شود، باید به خوبی درک درستی از شرایط روحی بیمار داشته باشد و با دلسوزی و محبت و سعی کند به او در تسریع روند بهبودی کمک نماید، زیرا افراد مسنی که از روحیه بالاتر برخوردار هستند، بهتر با پرستار همکاری کرده و برنامه درمانی خود را بهتر دنبال می‌کنند. بنابراین مهم است که نگهداری از سالمندان به افراد مسئول، متعهد، دلسوز مجرب و با دانش سپرده شود. 

 • مراقب سالمند در منزل شبانه روزی

اگر به دلیل سفر های کاری یا مشکلات شخصی نمی توانید کنار سالمند خود باشید، می‌توانید خدمات مراقبت از سالمند در منزل به صورت شبانه روزی در خواست کنید. در این صورت پرستار سالمند به صورت ۲۴ ساعته در منزل از سالمند شما نگهداری خواهد کرد.  پرستاری که برای این منظور اعزام می‌شود، علاوه بر مسئولیت های ذکر شده خرید منزل، نظافت منزل، پختن غذا و… را نیز می‌ تواند به عهده بگیرد. 

نگهداری از سالمندان در منزل

پرستار سالمند در منزل چه مزایایی دارد؟

حال که اهمیت مراقبت از افراد مسن در منزل آگاه شدید، بهتر است که درباره مزایای پرستار سالمند در منزل نیز بیشتر بدانید. در زیر مهمترین این مزیت ها اشاره شده است:

 • دسترسی به وعده های غذایی سالم

سالمندان به دلیل بیماری و شرایط سنی که دارند به راحتی در معرض سوء تغذیه قرار می گیرند، به همین دلیل تهیه غذا و میان وعده های سالم و مصرف آن در وعده های منظم بسیار اهمیت دارد. استخدام پرستار سالمند می‌تواند به سالمند شما برای تغذیه سالم کمک کند. 

 • تقویت اعتماد به نفس سالمندان از طریق مشارکت آنها در فعالیت‌های مختلف

انجام فعالیت های روزمره، شرکت دادن سالمندان در مراسمات و رویدادهای اجتماعی، بازی و انجام فعالیت‌ های سرگرم کننده مانند نقاشی، حل جدول و… همگی می توانند افراد مسن را فعال و درگیر نگه دارند.

 • ایجاد امنیت و محافظت از سالمندان در خانه و بیرون از خانه

سالمندان به دلیل توانایی محدود حرکتی و گاهی نیز به دلیل بیماری هایی مانند آلزایمر به راحتی در معرض لغزش، افتادن، آسیب و… قرار دارند. نگهداری از سالمندان در منزل می تواند به حفظ ایمنی و کاهش صدمات جسمی سالمند شما کمک کند. 

 • کمک به کاهش هزینه ها

پرستار سالمند در منزل در کاهش هزینه ها کمک می‌کند و در واقع این بسیار مقرون به صرفه‌تر از مراکز نگهداری یا خانه سالمندان است، زیرا در این مراکز شما هزینه های جانبی زیادی مانند هزینه اتاق، غذا و غیره را پرداخت کنید. 

 • کمک به آرامش بیشتر سالمند و دیگر اعضای خانواده

هنگامی که پرستار سالمند به منزل می آید، فرد سالمند دیگر دغدغه دور بودن از منزل و دیگر اعضای خانواده را ندارد و با آرامش بیشتری کار های روزمره خود را انجام می دهد. این از طرفی باعث می‌شود، دیگر اعضای خانواده فرصت بیشتری برای رسیدگی به امور روزمره خود داشته باشند. 

 • دسترسی سریع تر به خدمات پزشکی در مواقع ضروری

اگر سالمند دچار بیماری باشد، طوری که مرتب باید مراقبت های پزشکی دریافت کند، پرستار می تواند علائم حیاتی او را مرتب چک کرده و در مواقع اضطراری با پزشک تماس بگیرد. 

 • امکان دیدن سالمند و ملاقات با او در هر ساعت شبانه روز

از دیگر مزایای پرستار سالمند در منزل این است که امکان سر زدن به سالمند در هر ساعت از شبانه روز وجود دارد، درحالی‌که در خانه سالمندان این امکان وجود ندارد. در واقع برای دیدن این عزیزان در خانه سالمندان محدودیت زمانی وجود دارد.

مزایای نگهداری از سالمندان در منزل

مشکلات نگهداری از سالمند

بالا رفتن سن، مشکلات اساسی مانند معلولیت، کم شدن حافظه، بیماری های خاص و… را به همراه دارد. از همین رو، سالمندان بیش از دیگر اعضای خانواده با مشکل مواجه می شوند و نیاز به کمک دارند. در زیر به برخی از مهم ترين مشکلات نگهداری از سالمندان اشاره شده است:

 • بیشتر شدن مسئولیت و وظایف خانوادگی

مسئولیت مراقبت از فرزندان و همسر به تنهایی به صرف انرژی و زمان نیاز دارد و اگر در کنار این مسئولیت‌ ها، وظیفه نگهداری از سالمند هم اضافه شود، به طور حتم فرد نمی تواند به خوبی از تمام مسئولیت ها بر بیاید و پس از مدتی احساس خستگی خواهد کرد. 

 • افزایش هزینه های اقتصادی خانواده

 نگهداری از سالمند در منزل مستلزم صرف هزینه هایی برای تغذیه دارو و خدمات پرستاری است. 

 • ایجاد شرایط رفاهی و امن در منزل برای سالمند

به دلیل شرایط  جسمی، سالمند باید در محیطی امن زندگی کند و ایمنی لازم جهت رفت و آمد او در اتاق های خانه فراهم شود. به عنوان مثال، عدم استفاده از قالیچه های کوچک لغزان و دمپایی های فرسوده و پاره که باعث سر خوردن و سقوط سالمند می شود. اگر بخشی از خانه پله دارد، باید اطراف آن را با نرده پوشاند. همچنین اتاقی با سرمایش، گرمایش و تهویه مناسب باید برای آنها در نظر گرفته شود. 

 • مشکلات بهداشتی سالمند

کهولت سن باعث می شود تا گاهی سالمند رفتارهای خارج از کنترل داشته باشد. عدم کنترل ادرار از این دست مشکلات است. استفاده از پوشک یک راه حل برای این مشکل است، اما برخی از سالمندان به راحتی با این موضوع کنار نمی آیند. به همین دلیل تعویض پوشک، جابجا کردن سالمند برای رفتن به دستشویی، شستشو، حمام کردن و… همگی از مشکلاتی هستند که هنگام نگهداری از سالمندان با آن برخورد خواهید کرد. 

 • مشکلات سلامتی و تغذیه ای سالمند

از دیگر چالش ‌های پیش روی پرستار سالمند در منزل، بررسی وضعیت سلامتی، دارویی و تغذیه ای او است. سالمندان باید در زمان مناسب داروهای خود را دریافت کنند و از تغذیه مناسب جهت سلامتی بهتر برخوردار باشند. تهیه به موقع دارو و مواد غذایی سالم از دیگر مشکلاتی است که باید به آن توجه کرد. 

مشکلات نگهداری از سالمندان

حقوق پرستار سالمند در منزل

حقوق نگهداری از سالمند بنا به نیاز فرد و نوع خدمات درخواستی متقاضی متفاوت خواهد بود. از جمله عواملی که در در این زمینه تاثیرگذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدت زمان دریافت خدمات ( پاره وقت، نیمه وقت یا تمام وقت)
 2. خدمات پزشکی مورد نیاز مانند کنترل علائم حیاتی، انجام تزریقات و… 
 3. وضعیت جسمانی و اضافه وزن سالمند از آنجا که جابجایی و انجام کارهای شخصی او مانند بردن به دستشویی و استحمام را با دشواری بیشتری همراه می‌ کند، در تعیین هزینه نگهداری تأثیر گذار است.
 4. میزان ناتوانی و نوع بیماری سالمند
 5. دوری مسافت
 6. درخواست خدمات اضافی مانند نظافت منزل، پخت و پز، خرید و شستشو
 7. داشتن بیماری های زمینه ای مانند دیابت، چربی و…به دلیل چک کردن مدام وضعیت پزشکی، تزریق انسولین و…

نگهداری از سالمند در تهران

در خواست خدمات پرستاری برای مراقبت از سالمندان در شهرهای بزرگ و شلوغ نسبت به شهر های دیگر، به دلیل فشردگی ساعت های کاری و دوری مسافت بیشتر است. اگر در شهری مانند تهران زندگی می کنید به خوبی با مشکلات و مسائل ترافیکی، دوری مسافت و آلودگی هوا و تاثیر آنها بر سلامتی سالمند خود آگاه هستید. به همین دلیل نگهداری سالمند در تهران نسبت به شهرهای دیگر اهمیت بیشتری دارد. شما برای نگهداری از سالمندان خود می‌توانید با مرکز خدمات پرستاری تهران درمان به عنوان یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین مراکز خدمات پرستاری در ایران تماس حاصل نمایید. در این مرکز خدمات پرستاری به صورت کاملا حرفه ای و با کیفیت جهت سلامت و بهبود کیفیت زندگی سالمند شما ارائه می شود. جهت تماس و آگاهی از خدمات این مرکز می توانید به پیج اینستاگرام تهران درمان مراجعه کرده و یا از طریق سایت اقدام نمایید.

 

پیمایش به بالا

درخواست فوری

در موقعیتی اورژانسی هستید و به خدمات ما نیاز دارید؟
با تهران درمان تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل نمایید

logo

تلفن های تماس تهران درمان به صورت 24 ساعته :

Skip to content