emergency-call

خدمات نمونه گیری

دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت خدمات نمونه گیری در منزل

درخواست مشاوره رایگان و استعلام قیمت

برای مشاوره رایگان توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید. (ما نگرانی شما را درک می کنیم و فوری تماس می گیریم)

همچنین می توانید با شماره های 02188829056 و 02188829057 تماس حاصل نمایید

حوزه خدمات رسانی استان تهران و استان البرز

نمونه گیری در منزل

نمونه گیری به عنوان یکی از مراحل اصلی در انواع آزمایش های تشخیصی است. فرایند نمونه گیری حتما باید در آزمایشگاه های تخصصی انجام گیرد. زیرا رعایت اصول بهداشتی و تخصصی در نمونه گیری صحیح و نتیجه مطمئن از آزمایش اهمیت دارد. با این حال، برخی از آزمایشگاه های معتبر در ایران خدمات نمونه گیری در منزل را نیز انجام می دهند. رعایت اصول بهداشتی و انجام نمونه گیری به بهترین شکل ممکن از مواردی است که این آزمایشگاه ها به آن ها اهمیت می دهند.

نمونه گیری در منزل چگونه است؟

نمونه گیری در منزل به طور خاص برای افرادی مناسب است که امکان مراجعه حضوری به آزمایشگاه های تخصصی را ندارند. افراد سالمند، افراد دچار فلج حرکتی و یا اشخاصی که امکان سفرهای شهری طولانی را ندارند می توانند با پرداخت کمی هزینه بیشتر از خدمات نمونه گیری در منزل استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به نکات مربوط به نمونه گیری در منزل اشاره کرده و مزیت های آن را بررسی نماییم.

نمونه گیری در منزل چیست؟

نمونه گیری در منزل یکی از خدماتی است که اخیرا توسط برخی مراکز معتبر آزمایشگاهی و درمانی در نظر گرفته شده است. این نوع نمونه گیری به افرادی که امکان حضور در مراکز آزمایشگاهی را ندارند کمک می کند تا مراحل آزمایش خود را انجام دهند.

به طور کلی، انجام نمونه گیری صحیح و رعایت اصول بهداشتی در هنگام نمونه گیری لازم و ضروری است. در غیر این صورت می تواند نتایج آزمایش را با خطا مواجه سازد. به همین دلیل، با اینکه انجام نمونه گیری در منزل می تواند بسیار مفید باشد، اما باید تمامی قواعد و اصولی که در آزمایشگاه های تخصصی رعایت می گردد، در نظر گرفته شوند.

مزیت های نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل برای چه کسانی مفید است؟

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلفی نمی توانند از منزل خارج شوند. اما با این حال، ممکن است نیاز به انجام آزمایش های مختلفی داشته باشند. بنابراین، لازم است از یک روش جایگزین برای انجام این آزمایش ها استفاده کنند. امروزه برخی از آزمایشگاه ها و مراکز درمانی امکان انجام نمونه گیری در منزل را برای این گونه افراد فراهم آورده اند.

افراد مبتلا به فلج حرکتی، افراد دچار به عوارض سکته مغزی، افراد معلول و افرادی که امکان تردد در محیط های شلوغ را ندارند کاندید مناسبی برای انجام نمونه گیری در منزل محسوب می شوند. در برخی موارد شخص دچار بیماری های مقطعی است و لازم است در بازه های زمانی مشخص یک آزمایش را تکرار نماید. بنابراین، نمونه گیری در منزل می تواند از تردد زیاد او جلوگیری کند.

البته گاهی نیز ممکن است به دلیل مشکلات کاری، شخص امکان مراجعه حضوری به آزمایشگاه را نداشته باشد. در چنین شرایطی نیز می توان از روش نمونه گیری در منزل یا محل کار استفاده نمود.

مزیت های نمونه گیری در منزل چیست؟

نمونه گیری در منزل از چند نظر برای افراد مفید است که برخی از مهم ترین مزیت های آن عبارت اند از:

 • صرفه جویی در وقت
 • عدم نیاز به حضور در مکان های شلوغ مخصوصا در شرایط کرونا
 • عدم نیاز به رفت و آمد در خیابان های شلوغ و پرتردد
 • عدم نیاز به حضور مکرر در آزمایشگاه برای آزمایش هایی که نیاز به تکرار دارند
 • کمک به افراد مبتلا به مشکلات حرکتی
 • امکان مشاهده نتایج به صورت آنلاین
 • ثبت تمامی اطلاعات شخصی فرد برای آزمایش های بعدی

مزایای نمونه گیری در منزل

 

برای چه آزمایش هایی می توان از نمونه گیری در منزل استفاده کرد؟

انجام نمونه گیری در منزل معمولا محدودیتی وجود ندارد. به طوری که تقریبا برای همه آزمایش ها می توان این کار را در منزل انجام داد. از جمله آزمایش هایی که می توانند از طریق نمونه گیری در منزل انجام گیرند عبارت اند از:

 • آزمایش های هورمونی
 • آزمایش هماتولوژی
 • آزمایش های بیوشیمی
 • آزمایش های تشخیص مولکولی بانک خون
 • آزمایش ادرار

امروزه دستگاه های مختلفی برای انجام انواع نمونه گیری در نظر گرفته شده اند. به همین دلیل، گرفتن نمونه را می توان به راحتی در منزل انجام داد و در نهایت جواب آن را به صورت آنلاین دریافت نمود.

برای چه آزمایش هایی می توان از نمونه گیری در منزل استفاده کرد؟

افرادی که برای نمونه گیری در منزل حاضر می شوند چه مشخصاتی دارند؟

از آن جا که لازم است امنیت و سلامت افراد در محل زندگی آن ها حفظ شود، بنابراین افرادی که برای نمونه گیری در محل حاضر می شوند باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • برخورداری از صلاحیت فردی و اجتماعی
 • دارای مدرک تحصیلی مناسب
 • عدم سوپیشینه
 • برخورداری از سوابق کاری مرتبط
 • مسئولیت پذیر بودن
 • داشتن سابقه واکسیناسیون
 • دریافت آموزش های لازم در زمینه ایمنی و فنی

هر شخصی که قرار است در یک موسسه یا مرکز درمانی فعالیت داشته باشد، ابتدا باید مراحل مصاحبه های فردی و تخصصی را پشت سر بگذارد. سپس در صورت داشتن صلاحیت و پذیرش شرایط موسسه می تواند مشغول به کار گردد. به این ترتیب، موسسه می تواند بدون نگرانی، از این افراد برای انجام نمونه گیری در منزل استفاده نماید.

هزینه نمونه گیری در منزل چقدر است؟

نمونه گیری در منزل به عنوان یک روش کمک کننده برای افراد کم توان حرکتی و یا افراد پرمشغله به حساب می آید. از آن جا که لازم است اشخاص در محل زندگی یا کار فرد متقاضی حضور یابند، طبیعی است که هزینه هایی در نظر گرفته شود. به طور کلی، هزینه نمونه گیری در منزل شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه ایاب و ذهاب فرد یا افرادی که در محل حاضر می شوند
 • هزینه آزمایش یا آزمایش های مورد نظر بر اساس قوانین وزارت بهداشت

هزینه نمونه گیری در منزل معمولا هنگام ثبت درخواست اینترنتی پرداخت می شود. اما این مساله به شرایطی که آزمایشگاه یا مرکز درمانی برای پرداخت وجه مشخص می کند نیز ربط دارد.

مرکز تهران درمان ؛ ارائه دهنده خدمات نمونه گیری در منزل

مراکز درمانی و آزمایشگاهی مختلفی در تهران می توانند خدمات نمونه گیری در منزل را به افراد ارائه دهند. یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مراکز، مرکز خدمات پرستاری تهران درمان است. این مرکز با بهره گیری از پرسنل خوب و کادر حرفه ای با حضور در منزل شما، خدمات نمونه گیری را انجام می دهند. بنابراین، چنانچه به هر دلیلی نمی توانید در آزمایشگاه های تخصصی حضور پیدا کنید، می توانید از طریق راه های ارتباطی از قبیل پیج اینستاگرام تهران درمان و یا تماس با مرکز پرستاری تهران درمان اقدام کنید.

درخواست فوری

اگر در موقعیتی بحرانی هستید و به ما نیاز دارید با شماره های زیر تماس بگیرید