نگهداری از کودک در منزل

نگهداری از کودک در منزل
فهرست مطالب

گاهی شرایط زندگی و کاری به گونه ایست که مجبور می شوید برای نگهداری از کودک در منزل، از یک پرستار کودک کمک بخواهید. اهمیت رفتار پرستار کودک و چگونگی همراه شدن او با کودک شما و آشنایی و تجارب او برای نگهداری از کودک در منزل موجب می شود تا کودک شما در شرایط مناسبی در خانه نگهداری شود. پرستار کودک علاوه بر مراقبت کودک، تاثیر زیادی بر رفتار و آموزش کودک دارد. پرستار کودک می تواند با بازی های مناسبی موجب رشد فکری کودک شود و او را در مسیر درست فکری رو به جلو حرکت دهد و نقش مکمل مربی مهد را در منزل ایفا کند.

اختلاف سنی بین کودک و پرستار

همچنین اختلاف سنی بین کودک و پرستار برای نوع نگهداری از کودک در منزل بسیار مهم هست و تعیین کننده شکل روابط و کیفیت نگهداری از کودک در منزل است. مثلا پرستاران با سن بیشتر مناسب نگهداری کودکان خردسال هستند و پرستاران جوان تر مناسب کودکان بالای ده سال هستند.

دقت در انتخاب پرستار کودک

برای استخدام پرستار کودک نهایت دقت را داشته باشید. در مورد استخدام پرستار کودک از همه پرس وجو کنید و در هنگام استخدام در مورد سابقه کار آن ها سوال کنید. داشتن رزومه کاری و سابقه برای این است که شما اطمینان داشته باشید شخص مورد نظر قبلا سابقه پرستاری و نگهداری از کودک در منزل را داشته است. از پرستار کودک در مورد راه و روش نگهداری از کودک سوال بپرسید و مسئولیت و برنامه های خود را بطور واضح با او صحبت کنید.

با استخدام پرستار کودک دیگر نیازی نیست بر روی لباسهای شسته نشده و اتاق نامرتب و تهیه غذاهای لازم تمرکز کنید، به جای آن می توانید وقت بیشتری را صرف آموزش به کودک و گذراندن وقت با سایر اعضای خانواده نمایید. حضور یک پرستار کودک در منزل می تواند بسیاری از نگرانی های شما را کاهش دهد.

مسئولیت نگهداری از کودک در منزل با توجه به سن و تعداد کودکان خانواده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پرستار نوزاد وظیفه دارد به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض کند و به اندازه ی کافی او را بخواباند تا استراحت کند ولی پرستار یک کودک 5 ساله علاوه بر این وظایف باید با او بازی کرده و به کودک آموزش‌های لازم را هم بدهد.

از آنجا که دغدغه اکثر خانواده ها، به ویژه خانواده هایی که والدین شاغل هستند و دغدغه مراقبت از کودکان خود به ویژه کودکان سنین پایین را دارند، بهره مندی از خدمات نگهداری از کودک در منزل را برای شهروندان محترم ضروری می نماید. لذا مرکز تهران درمان با سابقه فعالیت و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با بهره مندی از خدمات مراقبین و پرستاران مجرب و متعهد، آماده ارائه خدمات نگهداری از کودک در منزل به صورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و مقطعی می‌باشد.

اشتراک گذاری در فضای مجازی :
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
فهرست مطالب
به این مقاله امتیاز دهید :
5/5
مطالب مرتبط :
...............................
.................................................................................................................................................................................................................
ارسال دیدگاه :
...............................
.................................................................................................................................................................................................................

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *