نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند

امروزه در بعضی از خانواده‌های ایرانی پرستار سالمند در منزل و خدمات نگهداری از سالمند یک نیاز مهم است. زیرا رشد جمعیت سالمندان افزایش یافته است و سالمندان با کهولت سن به توجه و مراقبت بیشتری احتیاج دارند؛ اما بسیاری از فرزندان شرایط نگهداری از سالمند را ندارند. خدمات مربوط به نگهداری از سالمند شامل خدمات پزشکی، نگهداری از سالمند، مراقبت از سالمند و همچنین تزریق به سالمند می‌شود.

دقت در انتخاب پرستار سالمند

نگهدار سالمند باید شخصی مطمئن، مهربان، دلسوز، با شفقت و یا به زبان ساده تر همدم و همدل سالمند باشد زیرا که بسیاری از سالمندان در دوران سالخوردگی نیازمند مراقبت های روحی و روانی مخصوص به خود می باشند و به واسطه سنی که در آن قرار دارند احساس تنهایی و کم توانی و بی اعتنایی می کنند و نیازمند اعضای خانواده می باشند.

نگهداری از سالمندان جزو خدمات پایه ای می‌باشد که در آن برخلاف خدمات پرستاری از سالمندان و مراقبت از سالمندان فرد توانایی انجام خدمات پزشکی را ندارد و می تواند در کنار سالمند شما به انجام امور روزانه مانند نظافت، یاد آوری زمان مصرف دارو، تغذیه و … بپردازد .

رفع نگرانی‌های فرزندان با پرستار سالمند

نگهداری از سالمند یکی از مشغولیت‌های ذهنی مهم و همیشگی فرزندان است. با این‌که والدین سالخورده همیشه دوست دارند داخل خانه‌ی خودشان نگهداری شوند، فرزندان باید با شیوه‌های ارائه‌ی بهترین خدمات و فراهم کردن آسایش لازم برای سالمندان آشنا باشند. در این مقاله قصد داریم به برخی نکات درباره‌ی نگهداری از سالمند در منزل اشاره می‌کنیم.

صادقانه بگوییم – این کار اصلا آسان نیست. نگهداری از سالمند برای بسیاری از آدم‌ها کاری است پر از عشق و برکت، ولی برای برخی دیگر نیز وظایف چالش برانگیزی به همراه دارد. آدم‌های اندکی وظیفه‌ی نگهداری از سالمند را با آغوشی باز می‌پذیرند، و بیش‌تر آدم‌ها معمولا سعی می‌کنند این حقیقت مسلم را که در آینده‌ای دور یا نزدیک خودشان نیز پیر می‌شوند، انکار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *